• Главная
  • Міська рада
  • Рішення №343 від 16 березня 2018 року “Про звернення депутатів міської ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо упорядкування умов оплати праці працівників бюджетної сфери”

Рішення №343 від 16 березня 2018 року “Про звернення депутатів міської ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо упорядкування умов оплати праці працівників бюджетної сфери”

У К Р А Ї Н А

Овруцька міська рада Житомирської області

Р І Ш Е Н Н Я

Дев»ята   сесія                                                             VІІ скликання

Від    16   березня   2018  року   №343

Про звернення депутатів міської   ради
до   Верховної Ради України,   Кабінету
Міністрів України щодо упорядкування
умов   оплати   праці  працівників
бюджетної сфери

Відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  міська рада

В И Р І Ш И Л А:

  1. Схвалити текст звернення депутатів Овруцької міської ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо упорядкування умов оплати праці працівників бюджетної сфери (додається).
  2. Доручити голові міської ради підписати звернення.
  3. Надіслати звернення у Верховну Раду України та Кабінет Міністрів України.

Міський голова                                                                          Коруд І.Я.

Верховна  Рада України

Кабінет Міністрів України

ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Овруцької  міської  ради  щодо упорядкування умов оплати праці працівників бюджетної сфери

Депутати Овруцької міської  ради стурбовані ситуацією щодо умов оплати праці працівників бюджетної сфери.

Відповідно до статті 31 Закону України «Про оплату праці» (у редакції від 06.12.2016  № 1774-УШ), розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати. При цьому мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року.        З цього періоду прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб, є наполовину меншим за мінімальну заробітну плату.

З 1 січня 2018 року Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» встановлено мінімальну заробітну плату в розмірі 3723 грн. Посадові оклади працівників бюджетної сфери розраховуються, виходячи з розміру посадового окладу  працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб  на 1 січня календарного року (1762 грн). Згідно з розрахунками Мінсоцполітики України , фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах січня цього року  для працездатних осіб становив 4011,23 грн.

У разі нарахування заробітної плати працівнику, який виконав місячну норму праці, у розмірі, нижчому за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець проводить доплату до її рівня. До виплат, які не враховуються при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру, віднесені доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Як наслідок, обов’язкові та стимулюючі надбавки, доплати, поточні премії, а також індексація враховуються у складі мінімальної заробітної плати. Тим самим порушується стаття 6 Закону України «Про оплату праці» та стаття 96 Кодексу законів про працю України, якими передбачено формування та диференціацію розмірів заробітної плати в залежності від складності робіт та кваліфікації працівників.

У зв’язку з недостатнім рівнем фінансування, керівники бюджетних закладів не можуть реалізувати на практиці постанову Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1037 щодо забезпечення диференціації заробітної плати шляхом встановлення доплат, надбавок, премій з урахуванням складності, відповідальності, кваліфікації працівника.

На сьогодні молодший  медичний персонал та лікарі мають практично однакову зарплату. На рівні мінімальної залишається заробітна плата лікаря – інтерна, медичної сестри, наукового співробітника без фахового  стажу, професіоналів, фахівців, технічних службовців структурних підрозділів, загальних для всіх галузей бюджетної сфери.

Така «зрівнялівка» призводить до демотивації роботи, плинності кадрів і соціальної напруги у колективах. За січень 2018 року середня заробітна плата працівників закладів охорони здоров’я та надання соціальної допомоги області становила лише 4975 грн, що на 22,5% нижче від середньої заробітної плати по області (6423 грн). Як наслідок, на ринку праці не вистачає лікарів і медичних сестер.

З метою відновлення міжпосадових співвідношень в оплаті праці працівників бюджетної сфери, просимо внести зміни у постанову Кабінету Міністрів України  від 30.08.2002  № 1298 “Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери”, визначивши  розмір  посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду на рівні мінімальної заробітної плати.

Внесення змін у зазначену постанову сприятиме підвищенню якості та рівня життя українських громадян, що визначено одним із головних пріоритетів діяльності Уряду, а також реалізації Стратегії подолання бідності.

Звернення прийнято на дев»ятій  сесії Овруцької міської  ради                                VII скликання 16 березня 2018 року.

За дорученням депутатів міської ради

Міський голова                                                                            Коруд І.Я.

 

Источник: http://ovruch.in.ua/2018/03/26/rishennya-343-vid-16-bereznya-2018-roku-pro-zvernennya-deputativ-miskoyi-rady-do-verhovnoyi-rady-ukrayiny-kabinetu-ministriv-ukrayiny-shhodo-uporyadkuvannya-umov-oplaty-pratsi-pratsivnykiv-byudzhetnoy/

  • 26.03.2018
  • 288 просмотров