Лісівники району зуміли поліпшити фінансову ситуацію
Овруччина з давніх-давен славиться багатими лісовими масивами. Вони займають дві третини її території. Це не тільки краса і здоровий клімат, а ще сировина, матеріальна цінність та прибутки. Сьогодні без лісоресурсів неможливе житлове і зелене будівництво, сталий соціально-економічний розвиток держави, наповнення бюджетів усіх рівнів.
Тому один із пріоритетів сьогодні — не «загубити» лісову галузь, яка теж постраждала від кризи, а спільними зусиллями розвивати і зміцнювати її. Саме на це скеровані і дії Державного комітету лісового господарства України, безпосередньо його голови, народного депутата України М.М. Тимошенка, обласного управління лісового і мисливського господарства, усіх працівників лісових підприємств району за підтримки органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Побачити проблеми, вникнути в їхню суть, відчути настрої людей, чим вони живуть і як соціально захищені, краще, як мовиться, на місцях. Гуртом і вирішити їх простіше.
Такі, образно кажучи, «виїзди в народ» практикує у своїй роботі головний лісівник країни М.М. Тимошенко. Частий гість він і на Овруччині. І не тому, що наш земляк, хоч це теж важливо, а тому, що йому не байдужа доля лісу, його працівників. З цим і приїхав днями Микола Михайлович у велику родину овруцьких лісівників. Рано-вранці, задовго до офіційного початку робочого дня, він зустрівся із колективом ДП «Овруцький спецлісгосп», потім побував у ДП «Овруцький лісгосп», на нижньому складі Велідники ДП «Словечанський лісгосп». До речі, це не перша його зустріч із лісівниками: приїжджав сюди, коли ситуація була найскрутнішою — люди не отримували зарплатні, вимушено застосовувалися такі заходи як переведення працівників на зменшений робочий день, надання їм відпусток за свій рахунок. Треба сказати, що така ситуація була загалом у лісовому господарстві країни: скорочено 12 тисяч осіб.
Тож, насамперед, посилювалася вимогливість до керівних кадрів. За 5 місяців 34 керівники лісової галузі звільнені за те, що не змогли правильно зорієнтуватися в умовах кризи.
Про модернізацію господарства у той час годі було й думати. Але вже тоді М.М. Тимошенко бачив шляхи виходу з такого становища. Своїми пропозиціями, думками щодо згуртування зусиль, щоб протистояти кризі і вижити, він поділився з керівниками і простими трудівниками лісгоспів, уважно вислухав і їхні міркування. Звучали й критичні зауваження.
Тоді ж було поставлено чи не основне завдання — до червня розрахуватися з боргами по зарплаті. Незабаром у цьому плані і прогрес намітився: лісгоспи виплатити заробітну плату по квітень. Не отримали її лише працівники контори і Ситовецького лісництва ДП «Овруцький спецлісгосп (днями борг ліквідовано). А в „Овруцькому держлісгоспі“ зуміли, до всього, ще й придбати обкорувальний і 2 деревообробні верстати пилораму, завершили комп'ютеризацію усіх лісництв і нижніх складів тощо. У зв’язку з цим створено до ЗО нових робочих місць. Тут, щоб здешевити харчування своїх працівників, цього річ посадили картоплю, посіяли огірки, моркву, капусту, буряки. Перейти зовсім на безплатне харчування, як роблять це у Рівненській області, поки що не в сипі. На сьогодні обід тут коштує до 8 грн. За словами М.М. Тимошенка, це дорогувато. Тому в перспективі треба прагнути до покращення якості життя лісівників, умов їхньої праці: щоб були душові кабіни, постійна гаряча вода тощо. А всі об'єкти лісогосподарського значення стали своєрідним храмом. Поки що це завдання не на нинішній день, але думати про це потрібно уже сьогодні. Бо вже зараз, як зазначив М.М. Тимошенко, ставиться питання про підвищення заробітної плати. Робити це потрібно поетапно, поки що, з червня, підняти її робітникам: трелювальникам, дизелістам, водіям лісовозів.
Гострою, принциповою і діловою була розмова. Якщо минулий рік, скажімо, для лісівників Овруччини загалом успішний то у цьому році обсяг виробництва суттєво знизився. Борг перед місцевим бюджетом складає 300 тис. грн перед Пенсійним фондом — 700 тис. грн. Отож поставлено завдання за 2 місяці розрахуватися із місцевим бюджетом, опісля погасити інші борги. Серпень, сказав М.М. Тимошенко, буде непростий, але якщо матимемо взаєморозуміння, з негараздами справимося. Усім, хто присвятив себе лісівничій справі, слід усвідомити просту істину: треба збільшувати лісистість шляхом лісорозведення, забезпечувати дбайливий догляд за насадженнями, надійне їх збереження, а не вирубування. У зв'язку з цім восени проводитиметься інвентаризація кожного засадженого гектара. І найголовніше у цій справі — піклування про людей праці.
М.М. Тимошенко відповів і на запитання. Людей турбували як питання особистого характеру: приміром, забезпечення житлом, так і службового: придбання протипожежної телевізійної установки, тяжкої техніки, яка б працювала на заболочених місцях тощо. ' У поїздці М.М. Тимошенка супроводжували начальник обласного управління лісового і мисливського господарства В.І. Ткачук, голова райдержадміністрації М.М. Сав'юк та голова районної ради М.Г Левківський.
Хто віддає лісові все своє життя і робить це за покликом серця, той гідний щирої поваги й людської любові, бо працює для століть.
Світлана КИРПА. На знімку: ММ Тимошенко (другий справа) із головою районної ради М.Ґ. Левківським та лісівниками.
- 17.06.2009
- 654 просмотра