• Главная
  • Міська рада
  • Карантин у школах, дезінфекція приміщень та як працюють підприємства і установи Овруччини

Карантин у школах, дезінфекція приміщень та як працюють підприємства і установи Овруччини

Із 12 березня на всій території України запроваджено тритижневий карантин у навчальних закладах та низка інших заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19. Обмежено також проведення масових заходів. На час карантину працюватимуть аптеки, продовольчі магазини, банки, “Укрпошта”, страхові компанії і заправки. Із 17 березня на території Житомирської області запроваджено режим надзвичайної ситуації.
Ми спробували дізнатися, як підготувалися до цього на Овруччині, які правила діятимуть та які заходи уже вжито відповідними структурами, щоби убезпечити від вірусу людей та своїх працівників.
На позачерговому засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій вирішено тимчасово призупинити роботу об’єктів загального користування усіх форм власності, діяльність культурно-розважальних закладів (музеї, бібліотеки тощо); закладів громадського харчування та магазинів непродовольчої торгівлі, крім продуктових магазинів та з продажу побутових товарів; перукарень, масажних та салонів краси, лазень, комп’ютерних клубів, дитячих, торговельно-розважальних центрів, клубів, майданчиків, у тому числі спортивних, фітнес-клубів, тренажерних залів, стадіонів та парків атракціонів. Обмежено також масові зібрання (мітинги, сесії, лекції, богослужіння тощо). Заборонено й проведення усіх спортивних і святкових заходів . Йдеться і про інші заходи, які мають дотримуватися під час карантину, зокрема, це і перевірки стану здоров’я працівників, забезпечення ряду із них масками, дезінфікуючими засобами тощо.
Відповідні розпорядження прийняті у Овруцькій та Словечанській громадах.
Робота з протидії
Карантинні правила діють і на території Овруцької ОТГ. Як зазначив міський голова Іван Коруд, на запобігання розповсюдженню COVID-19 та недопущення його переростання у надзвичайну ситуацію техногенного та природного характеру медичним закладам Овруччини міською радою було спрямовано понад 300 тис. грн, зокрема НКП “Овруцький ЦПМСД” більш як 220 тис. грн на придбання засобів індивідуального захисту, проведення робіт з дезінфекції та обробки рук та понад 100 тис грн. КНП “Овруцька міська лікарня” – на дезінфікуючі та засоби індивідуального захисту для медичного персоналу. Були виділені кошти (20 тис. грн.) для створення із числа місцевих рятувальників мобільної бригади, яка у разі потреби займатиметься проведенням дезінфекції автотранспорту чи навіть приміщення.
У вівторок із представниками фармацевтичних компаній “Фармлайм” та “Первоцвіт” проведено нараду щодо забезпечення аптек масками та іншими необхідними на такі форс-мажорні випадки матеріалами. Невдовзі цей товар з’явився в аптеках. Крім того, вже наступного дня міська рада відправила автомобіль для доставки марлевої тканини для пошиття масок. 10 тисяч їх на замовлення міськради пошиє ПрАТ “Овручанка”, вони мають надійти насамперед у медзаклади, комунальні установи, сфери обслуговування, тощо. Орінтовна вартість однієї, за словами мера, складає 10 грн. Така співпраця планується і у подальшому.
За словами директорки лікарні Валентини Шубан, на період карантину лікарня тимчасово припиняє планові госпіталізацїї, операції та діагностичні обстеження. Приймаються лише тяжкохворі та в екстрених випадках. Обмежено також відвідування хворих, за винятком пацієнтів у тяжкому стані. Крім того, інфекційне відділення підготовлене на випадок надзвичайної ситуації (тут встановлено і бокс для вражених вірусом), а його персонал пройшов навчання, як діяти у таких випадках. Самі ж працівники забезпечені спецодягом та засобами знезараження. Є вони і в кожному відділенні лікарні. Крім того, для приймального відділення закуплено безконтактний термометр для вимірювання температури, ще такий для поліклінічно-діагностичного відділення планується придбати найближчим часом. Аналогічні протиепідемічні заходи вживаються у КНП “Словечанська районна лікарня” та місцевій поліклініці.
Всі консультації від сімейного лікаря, виписки рецептів за програмою “Доступні ліки”, наголошує в.о. заступника головного лікаря КНП “Овруцький ЦПМСД” Тетяна Колбовська, задля убезпечення здоров’я можна виконати в телефонному режимі із вашим сімейним лікарем. А якщо захворіли на ГРВІ, то заходити у лікарняний заклад необхідно тільки у масці. Варто вкотре звернутися до приїжджих із зони особливого ризику та їхніх рідних із проханням, а точніше з вимогою дотримуватися правил самоізоляції для мінімізації поширення хвороби, адже за порушення їх, згідно із законодавством, передбачено відповідальність.
Крім того, на базі поліклінічно-діагостичного відділення та АЗПСМ № 1 у телефонному режимі цілодобово працюватимуть консультативні пункти з числа спеціалістів. А для перевезення контактних осіб до місць обсервації буде задіяний спецавтомобіль Бондарівської амбулаторії.
До речі, для забезпечення заходів щодо запобігання коронавірусу, окрім фінансової підтримки міськрадою у сумі понад 300 тис. грн., ЦПМСД отримала допомогу від Словечанської ОТГ (125 тис. грн.) та Гладковицької сільської ради (62 тис. грн).
Виконавчий комітет районної ради та райдержадміністрація працюватимуть у режимі чергування в приймальнях райради та РДА. Під час карантину прийом громадян райрадою проводиться у письмовій формі через подання документів черговому адмінбудинку. Для виклику чергового при вході в приміщення є кнопка виклику.
Можна також телефонувати: 4-23-09, або надсилати на електронну адресу: rajradaovr@ukr.net.
Контакти райдержадміністрації: 4-20-67, 
Тимчасово обмежено прийоми громадян та доступ і до адмінприміщень міської ради, її структурних підрозділів, старостинських округів та комунальних підприємств. Максимально переведені усі послуги у режим онлайн, а звернення громадян організовано через відповідні скриньки та електронну адресу. Відкладено проведення нарад та зустрічей зі значною кількістю осіб, відмінено проведення сесій, засідань виконкому, а у разі необхідності вони проводитимуться у закритому режимі.
Аналогічні заходи прийнято й у Словечанській сільській раді.
Зважаючи на те, що найвразливіші до недуги – люди поважного віку, то на період складної епідеміологічної ситуації структурний підрозділ Пенсійного фонду в Овручі працює у штатному режимі, проте з обмеженим доступом сюди людей. На таку форму роботи перейшло й управління праці та соціального захисту населення, тимчасово приймаючи довідки чи будь-які інші документи методом онлайн.
Звичайний режим роботи у працівників овруцьких відділень Приватбанку та Ощадбанку, а для уникнення тут масовості та обмеження контактування клієнтів у відділення запускають почергово, інші ж чекають на вулиці.
Не варто переживати й клієнтам поштових відділень району: на адресу редакції надійшов лист, у якому зазначається, що вони працюватимуть без змін, доставлятимуться пенсії, субсидії, прийматимуться платежі, розноситиметься періодика. Пенсіонери також зможуть через листонош здійснювати комунальні платежі вдома, отримувати побутові товари і продукти першої необхідності тощо.
Як повідомили на автостанції, із 18 березня відмінено міжміські маршрути до Києва і Житомира. За словами директора ЛТД “АТП 11847” Володимира Мошківського, повністю скасовується рух приміського та міського автобусного сполучення.
Щодо залізничних пасажирських перевезень, то, як повідала начальник станції Овруч Наталія Коневська, потяги далекого сполучення, що курсували через ст. Овруч, теж відмінено, приміського ж сполучення ходитимуть лише до 12-ї години. Крім того, з боку адміністрації здійснюється контроль задля недопущення значної кількості людей у приміщенні. Проводяться і дезінфекційні роботи.
Через коронакарантин, як зазначили в Овруцькому ОМВК, на травень-червень відтерміновано й набір на строкову службу в армію.
У районі закрито ряд магазинів промислової групи. А щоб не допустити паніки серед населення та ажіотажу на придбання продуктів, АТБ-маркет запровадив обмеження відпуску товарів у одні руки. На кооперативному ринку у місті торгуватимуть лише продуктовою продукцією.
Як засвідчує досвід багатьох, виклики можна подолати тільки разом. Отож нині, щоби протидіяти поширенню коронавірусу, працювати, як ніколи, треба спільно. З максимальними розумінням і обережністю поставтеся до карантинних заходів та безпрецедентних кроків влади щодо цього. У свою чергу, дотримуйтеся простих правил: мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком зі вмістом спирту; не торкайтеся обличчя, зокрема, очей, носа і рота; термічно обробляйте продукти, зберігайте дистанцію один із одним, особливо із хворими, які повинні бути у масці, а в разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря. Найефективніший спосіб – самоізоляція.
Та попри все, не панікуймо й думаймо про хороше. Позитивні емоції сприятливо впливають на наше здоров’я. Бережімо себе і своїх рідних, особливо людей літнього віку.
За повідомленням сайту Житомирської ОДА, в області працює “гаряча лінія” щодо питань, пов’язаних з новою коронавірусною інфекцією (COVID-19). Телефонуйте за номером: (0412) 44-85-62.
• Житомирський обласний лабораторний центр консультуватиме жителів Житомирщини щодо питань профілактики захворюваності на коронавірусну інфекцію. Якщо є питання щодо методів убезпечення себе та близьких від захворювання, яке може викликати коронавірусна інфекція, телефонуйте на “гарячу лінію” за номером: (068) 982 47 81.
• Номери “гарячих ліній” на Овруччині щодо профілактики вірусу COVID-19:
КНП “Овруцька міська лікарня” – 098-099-11-04,
АЗПСМ м. Овруч – 068-904-53-80,
АЗПСМ с. Словечне – 068-904-61-05
 
Світлана КИРПА, головний редактор газети “Зоря”

Источник: http://ovruch.in.ua/2020/03/19/karantyn-u-shkolah-dezinfektsiya-prymishhen-ta-yak-pratsyuyut-pidpryyemstva-i-ustanovy-ovruchchyny/

  • 19.03.2020
  • 144 просмотра