- Главная
- Міська рада
- Проект рішення “Про затвердження Статуту комунальної установи «Музей історії Овруччини» Овруцької міської ради в новій редакції”
Проект рішення “Про затвердження Статуту комунальної установи «Музей історії Овруччини» Овруцької міської ради в новій редакції”
У К Р А Ї Н А
Овруцька міська рада
РІШЕННЯ
____________ сесія VIIІ скликання
Від ___ листопада 2022 року № _______
міської ради в новій редакції.
З метою покращення умов та рівня культурного обслуговування, задоволення інтелектуальних та культурно-естетичних потреб мешканців Овруцької міської територіальної громади, упорядкування організації діяльності Музею історії Овруччини відповідно до Закону України “Про культуру”, Закону України “Про музеї та музейну справу”, враховуючи зміни в законодавстві України, керуючись статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рекомендації постійних комісій міської ради, міська рада
ВИРІШИЛА:
- Затвердити Статут комунальної установи «Музей історії Овруччини» Овруцької міської ради (код ЄДРПОУ 39140744) в новій редакції (додається).
- Директору комунальної установи «Музей історії Овруччини» Овруцької міської ради (Заєць А.В.) в установленому законодавством порядку забезпечити державну реєстрацію внесення змін до відомостей про юридичну особу.
3 . Контроль за виконанням даного рішення покласти на відділ культури і туризму Овруцької міської ради та постійну депутатську комісію міської ради з гуманітарних питань, освіти, медицини, культури, фізичного виховання та соціального захисту населення.
Міський голова Іван КОРУД
СТАТУТ
комунальної установи «Музей історії Овруччини» Овруцької міської ради
м. Овруч
2022 рік
- ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
- Комунальна установа «Музей історії Овруччини» Овруцької міської ради (код ЄДРПОУ 39140744) – це культурно-освітній і науково-дослідний заклад, призначений для вивчення, збереження, експонування та використання пам’яток історії, природи, матеріальної і духовної культури, прилучення громадян до надбань національної та світової історико-культурної спадщини.
Основними напрямами музейної діяльності є комплектування музейних зібрань, культурно-освітня, науково-дослідна, експозиційна, фондова, видавнича, реставраційна, пам’яткоохоронна робота.
- Комунальна установа «Музей історії Овруччини» Овруцької міської ради – (надалі – Музей) є об’єктом спільного користування територіальних громад сіл, міста Овруцької міської територіальної громади.
- Власником Музею є Овруцька міська територіальна громада в особі Овруцької міської ради (надалі – Засновник). Уповноваженим органом управління є відділ культури і туризму Овруцької міської ради (надалі – Орган управління).
- Музей внесений до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
- Юридична адреса Музею: 11101, вулиця Тараса Шевченка, будинок 46, м. Овруч, Коростенський район, Житомирська область.
- Повне найменування: Комунальна установа «Музей історії Овруччини» Овруцької міської ради
- Скорочена назва: «Музей історії Овруччини»
- Музей є самостійною юридичною особою публічного права, має печатку встановленого зразка зі своїм найменуванням, ідентифікаційний код.
- Музей утримується за рахунок коштів місцевого бюджету, субвенції з Державного бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством України. Діє на принципах бюджетного фінансування та часткового самофінансування.
Бухгалтерський облік здійснюється централізованою бухгалтерією відділу культури і туризму Овруцької міської ради. Музей являється розпорядником коштів нижчого рівня.
- Музей у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України “Про музеї та музейну справу“, Законом України «Про культуру», іншими нормативно-правовими актами України, наказами профільного Міністерства, рішеннями Засновника, розпорядженнями голови Овруцької міської ради, наказами відділу культури і туризму Овруцької міської ради, цим Статутом та чинним законодавством.
- Музей несе відповідальність за своїми зобов’язаннями згідно з чинним законодавством, не відповідає за зобов’язаннями засновника (власника) та органу управління.
- Музей співпрацює з творчими спілками, державними та іншої форми власності підприємствами, установами, громадськими організаціями, юридичними і фізичними особами в Україні та за кордоном.
- Музей не підлягає приватизації, перепрофілюванню або використанню не за профілем діяльності.
- Зміни до Статуту вносяться у порядку, передбаченому чинним законодавством.
- МЕТА І ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ
2.1.Основною метою діяльності Музею є:
2.1.1. Збирання, зберігання, вивчення, експонування та охорона музейних предметів.
2.1.2. Здійснення наукової, просвітницької й освітньої діяльності у галузі культури,
2.1.3. Розвиток і становлення духовних, моральних і етичних цінностей на основі культурної спадщини світової духовної культури.
2.1.4. Розвиток духовних і культурних зв’язків, взаємної зацікавленості між музеями та іншими закладами культури.
2.2.Основними напрямами діяльності Музею є культурно-освітня, науково-дослідна діяльність, комплектування музейних зібрань, експозиційна, фондова, видавнича, реставраційна, пам’яткоохоронна та господарська робота, в тому числі:
2.2.1. Здійснення обліку, зберігання, консервації й реставрації предметів, що перебувають у його фондах.
2.2.2. Наукове комплектування фондів Музею – музейного зібрання, для чого виявляються та вивчаються відповідно профілю Музею матеріали, що зберігаються в державних архівах, бібліотеках, інших музеях, організовується збір матеріалів серед населення, на підприємствах, в навчальних закладах, державних установах.
2.2.3. Здійснення комплектування фондів Музею шляхом прийняття в дар колекцій та окремих предметів від юридичних та фізичних осіб, обміну музейних предметів.
2.2.4. Проведення науково-дослідних робіт як із загальних історичних проблем, так і проблем суміжних історичних дисциплін, включаючи проблеми музеєзнавства.
- Виявлення, збирання, облік рухомих пам’яток образотворчого мистецтва, інших, пов’язаних з ними об’єктів культурної спадщини;
- Вивчення й систематизація предметів зберігання, формування електронної бази даних, що містить відомості про предмети, ведення роботи із впровадження сучасних методів, методик та технологій в усі сфери діяльності Музею.
- Здійснення експозиційно-виставкової діяльності.
- Організація наукових конференцій, симпозіумів, семінарів, практикумів й участь у них, як в Україні, так і за її межами.
- Розробка концепцій і програм з охорони культурної спадщини, розвитку Музею, тематико-експозиційних планів постійних експозицій і тимчасових виставок.
- Забезпечення екскурсійного, лекційного й консультативного обслуговування відвідувачів, іншої просвітньої й культурно-масової діяльності.
- Надання консультативної й науково-методичної допомоги юридичним і фізичним особам відповідно до профілю Музею.
- Проведення інших видів діяльності у сфері історії культури та музейної справи, які не заборонені музеям діючим законодавством України та міжнародними угодами, конвенціями і іншими нормативними актами, дія яких поширюється на сферу діяльності Музею.
- Організація польових досліджень, наукових експедицій, роботи в архівах, бібліотеках, музеях, науково-дослідних та інших установах.
- Встановлення та підтримка внутрішньодержавних та міжнародних зв’язків із музеями, бібліотеками, іншими організаціями, установами та окремими спеціалістами у галузі культури, преси та мас-медіа, освіти, науки, українською діаспорою та українськими центрами (музеями) країн світу та іншими установами і особами, що можуть сприяти розвиткові Музею, його кращому фінансуванню та якіснішому дотриманню вищевказаних цілей та завдань.
- Проведення спільних заходів з організації туристично-екскурсійних, культурно-масових заходів, міжнародних симпозіумів, науково-практичних конференцій, семінарів, майстер-класів, концертів, фестивалів, виставок та вистав.
- Сприяння у діяльності інформаційних центрів у сфері туризму.
- Входження до музейних, історичних, інших профільних наукових організацій, асоціацій, спілок, рад, товариств, конфедерацій і подібних до них об’єднань.
- Здійснення продажу сувенірної продукції, виробів народних майстрів.
- Надання в оренду й експлуатацію нежитлових приміщень, які передані музею на праві оперативного управління, згідно вимог чинного законодавства України.
- Здійснення діяльності, спрямованої на розвиток туризму.
- Здійснення видавничої діяльності, спрямованої на видавництво різноманітної друкованої продукції про музей та періодичних науково-просвітницьких, публіцистичних видань, довідників та каталогів.
- Зберігання та забезпечення охорони музейного зібрання, проведення консерваційно-реставраційних робіт;
- Експозиційно-виставкова робота (створення та поновлення постійних, тимчасових експозицій, виставок, проведення екскурсій тощо);
- Збереження та популяризація художньої, наукової спадщини, духовної культури Овруччини шляхом проведення просвітницько-лекторської діяльності, організації тематичних заходів, фестивалів, створення кінофільмів та іншої діяльності.
- Здійснення діяльності щодо обліку, охорони, збереження і популяризації об’єктів та пам’яток культурної спадщини.
- Здійснення заходів протипожежної безпеки.
- Музей може здійснювати іншу діяльність, що відповідає його меті та завданням і не заборонена чинним законодавством України.
- ОРГАНІЗАЦІЙНА СТРУКТУРА ТА УПРАВЛІННЯ МУЗЕЄМ
3.1.Управління Музею здійснюється відповідно до цього Статуту на основі поєднання повноважень Засновника, Органу управління та директора Музею.
3.2. Поточне керівництво (оперативне управління) діяльністю Музею здійснює керівник Музею – директор, який призначається на посаду та звільняється з посади Органом управління, на конкурсній основі, відповідно до Закону України “Про культуру”, шляхом укладення з ним контракту на 5 років.
3.3. Засновник:
3.3.1. Затверджує головні напрямки діяльності Музею та контролює їх виконання;
3.3.2. Затверджує Статут Музею та вносить зміни до нього.
3.3.3. Приймає рішення про реорганізацію та ліквідацію Музею.
3.4. Орган управління:
3.4.1. Здійснює контроль за ефективністю використання майна, що є власністю Овруцької міської територіальної громади, закріпленого на правах оперативного управління за Музеєм.
3.4.2. Визначає головні напрямки діяльності Музею, затверджує плани діяльності та заслуховує звіти про їх виконання.
3.4.3 Здійснює організацію та проведення конкурсу на заміщення вакантної посади, укладає і розриває контракт з керівником Музею та здійснює контроль за його виконанням.
3.4.4. Призначає на посади та звільняє з посад працівників Музею, застосовує до них заходи заохочення та дисциплінарні стягнення, у порядку, визначеному чинним законодавством.
3.4.5 Встановлює працівникам та керівнику Музею розміри премій, винагород, надбавок і доплат на умовах, передбачених колективним договором та чинним законодавством України.
3.4.6. Подає на затвердження кошторис та штатний розпис Музею у порядку встановленому законодавством України.
3.5. Директор Музею:
3.5.1. Діє без довіреності від імені Музею, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших органах, у відносинах з іншими юридичними та фізичними особами, підписує від його імені документи, видає довіреності та делегує право підпису документів іншим посадовим особам Музею, укладає договори, угоди, контракти.
3.5.2. Самостійно вирішує питання діяльності Музею за винятком тих, що віднесені законодавством та цим Статутом до компетенції Засновника, Органу управління або загальних зборів трудового колективу.
3.5.3. Несе відповідальність за формування та виконання плану розвитку Музею, результати його господарської діяльності, виконання показників ефективності діяльності, якість послуг, що надаються Музеєм, використання наданого на праві оперативного управління Музею комунального майна і доходу згідно з вимогами законодавства України, цього Статуту та укладених Музеєм договорів.
3.5.4. Користується правом розпорядження майном Музею відповідно до законодавства України та цього Статуту. Забезпечує ефективне використання і збереження закріпленого за Музеєм на праві оперативного управління майна.
3.5.5. У межах своєї компетенції видає накази та інші акти, дає вказівки, обов’язкові для всіх працівників Музею.
3.5.6. Затверджує посадові інструкції працівників, план роботи Музею.
3.5.7. Забезпечує контроль за веденням та зберіганням документації.
3.5.8. У строки і в порядку, встановленому законодавством України, повідомляє відповідні органи про будь-які зміни у даних про Музей, внесення яких до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є обов’язковим.
3.5.9. Подає у встановленому порядку Органу управління квартальну, річну та іншу звітність Музею, на вимогу Органу управління надає інформацію в межах своєї компетенції.
3.5.10. Забезпечує раціональний добір кадрів, дотримання працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку. Створює умови для підвищення фахового і кваліфікаційного рівня працівників.
3.5.11. Забезпечує проведення колективних переговорів, укладення колективного договору у порядку, визначеному законодавством України.
3.5.12. Забезпечує дотримання у Музеї вимог законодавства України про охорону праці, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм і правил, створення належних умов праці.
3.5.13. Несе відповідальність за збитки, завдані Музею з вини керівника музею у порядку, визначеному законодавством України.
3.5.14. Ініціює встановлення працівникам Музею розміру премій, винагород, надбавок і доплат на умовах, передбачених колективним договором та чинним законодавством України.
3.5.15. В разі наявності у Музеї відокремлених підрозділів (філії, відділення, тощо) здійснює керівництво ними.
- Організовує планування та здійснення всіх видів діяльності Музею.
- Спільно з централізованою бухгалтерією відділу культури і туризму Овруцької міської ради несе відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів регістрів і звітності впродовж встановлених законодавством термінів.
- Ініціює внесення змін до Статуту Музею.
- Вирішує інші питання, віднесені до компетенції керівника Музею згідно із чинним законодавством України, цим Статутом, контрактом між Органом управління і керівником Музею.
- У випадках відсутності директора Музею його обов’язки виконує інша посадова особа за наказом директора або керівника органу управління;
3.7. У Музеї можуть створюватися ради та фахові комісії з основних питань музеєзнавства.
- 4. ПРАВОВИЙ СТАТУС
4.1. Музей є самостійною юридичною особою. Права та обов’язки юридичної особи Музей набуває із дня його державної реєстрації.
4.2. Музей є неприбутковою установою, утвореною та зареєстрованою в порядку, визначеному Законом.
4.3. Музей здійснює діяльність на основі і відповідно до чинного законодавства, а також цього Статуту.
4.4. Музей користується закріпленим за ним комунальним майном на праві оперативного управління.
4.5. Музей володіє правом користування музейними колекціями, що входять до складу його фондів, і несе відповідальність за їх облік, охорону і збереження, відповідно до чинного законодавства України.
4.6. Музей має печатку, штемпелі, фірмовий бланк з власними реквізитами.
4.7. Структура Музею та штатна чисельність затверджуються Засновником.
4.8. Музей здійснює некомерційну господарську діяльність, організовує свою діяльність відповідно до затвердженого кошторису, самостійно організовує надання послуг і реалізує їх за цінами (тарифами), що визначаються в порядку, встановленому чинним законодавством України.
4.9. Перелік та вартість платних послуг Музею затверджується Засновником.
4.10. Для здійснення діяльності Музей залучає і використовує матеріально-технічні, фінансові, трудові та інші види ресурсів, використання яких не заборонено законодавством.
4.11. Музей від свого імені має право укладати угоди (договори), набувати майнові та особисті немайнові права, бути особою, яка бере участь у справі, що розглядається в судах.
4.12. Збитки, завдані Музею внаслідок виконання рішень органів державної влади чи органів місцевого самоврядування, які було визнано судом неконституційними або недійсними, підлягають відшкодуванню зазначеними органами добровільно або за рішенням суду.
- 5. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ
5.1. Музей у межах своєї діяльності має право:
5.1.1. Визначати зміст, напрями та форми своєї діяльності.
5.1.2. Звертатися, у порядку, передбаченому законодавством, до центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також підприємств і організацій незалежно від форм власності та підпорядкування, для отримання інформації та матеріалів, необхідних для виконання покладених на Музей завдань та статутних обов’язків.
5.1.3. Укладати договори з підприємствами, організаціями, установами незалежно від форм власності та підпорядкування, а також фізичними особами відповідно до законодавства з метою забезпечення виконання своїх функцій.
5.1.4. Здійснювати співробітництво з музеями та іншими установами і організаціями іноземних держав, вести міжнародну документацію, бути членом міжнародних організацій, брати участь у реалізації державних і регіональних програм у межах своєї компетенції та програм розвитку музейної справи.
5.1.5. Організовувати науково-дослідну, культурно-просвітницьку та збиральницьку роботу, поповнювати музейні фонди шляхом безпосереднього придбання пам’яток історії, мистецтва та культури.
5.1.6. Рекламувати свою діяльність за допомогою засобів масової інформації та іншими способами.
5.1.7. Друкувати та розповсюджувати свої видання.
5.1.8. Здійснювати репродукування експонатів з фондів Музею в друкованих виданнях, виходячи з наукових, експозиційних та інших потреб Музею.
5.1.9. Визначати джерела комплектування своїх фондів.
5.1.10. Визначати умови використання музейних фондів на основі договорів з юридичними та фізичними особами.
5.1.11. Вилучати документи зі своїх фондів відповідно до порядку встановленого чинним законодавством України.
5.1.12. Визначати перелік платних послуг, які надаються Музеєм, згідно чинного законодавства України та подавати пропозиції щодо їх затвердження Засновнику.
5.1.13. Здійснювати будівництво, реконструкцію, капітальний та поточний ремонт основних фондів у порядку, визначеному чинним законодавством України.
5.1.14. Розробляти та оформляти інтер’єр, дизайнерське оздоблення виставкових стендів.
5.1.15. Користуватися всіма видами пільг (податкові, митні, поштові, транспортні) відповідно до чинного законодавства України.
5.1.16. Користуватися іншими правами, наданими чинним законодавством України.
5.2. Музей має право на захист створених ним баз даних, інших об’єктів інтелектуальної власності Музею згідно з чинним законодавством України.
5.3. Музей має право на недоторканість ділової репутації, на таємницю кореспонденції, на інформацію та інші особисті немайнові права.
5.4. Музей зобов’язаний:
5.4.1. Виконувати обов’язки, передбачені чинним законодавством та Статутом.
5.4.2. Забезпечувати (за особистою відповідальністю керівника) належні умови для високопродуктивної праці трудового колективу Музею, дотримуватись вимог законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування тощо.
5.4.3. Забезпечувати економне і раціональне використання фонду споживання.
5.4.4. Складати і подавати статистичну звітність згідно з чинним законодавством України.
5.4.5. Проводити інвентаризацію належного йому майна для забезпечення достовірності даних бухгалтерського обліку, фінансової звітності та статистичної інформації згідно з чинним законодавством України.
- ДЖЕРЕЛА ФІНАНСУВАННЯ ТА МАЙНО
6.1. Майно Музею є комунальною власністю і закріплюється за ним на праві оперативного управління. Майно Музею становлять необоротні та оборотні активи, основні засоби та грошові кошти, а також інші цінності, передані йому Засновником, вартість яких відображається у балансі Музею.
6.2. Колекції основного фонду Музею є складовою частиною Музейного фонду України.
6.3. Музей не має право відчужувати або іншим способом розпоряджатись закріпленим за ним майном, в тому числі земельними ділянками, що належить до основних фондів без попередньої згоди Засновника, а також не має права безоплатно передавати належне йому майно третім особам (юридичним чи фізичним особам) крім випадків, прямо передбачених законодавством. Усі питання, які стосуються майнових прав Музею вирішуються виключно Засновником.
6.4. Джерелами формування майна та коштів Музею є:
6.4.1. Комунальне майно, передане Музею у оперативне управління Засновником.
6.4.2. Кошти міського бюджету (бюджетні кошти).
6.4.3. Власні надходження Музею:
6.4.3.1. Кошти від надання в оренду (за згодою Засновника) майна, закріпленого на праві оперативного управління;
6.4.3.2. Кошти, одержані як:
6.4.3.2.1. надходження від плати за відвідування Музею та екскурсійне обслуговування.
6.4.3.2.2. Надання послуг з організації та проведення культурно-масових заходів, міжнародних симпозіумів, науково-практичних конференцій, семінарів, майстер-класів, концертів, фестивалів, виставок та вистав.
6.4.3.2.3. Продаж у неспеціалізованих магазинах видань про фонди і діяльність бібліотек, музеїв, картинних галерей, виставкових залів, заповідників та інших закладів культури і мистецтва, репродукцій, наборів листівок, афіш, плакатів, а також сувенірних виробів, значків, виробів народних промислів, декоративно-ужиткового мистецтва.
6.4.3.2.4. Показ слайд фільмів та кіно-програм, презентацій.
6.4.3.2.5. Проведення благодійних акцій (виставки, аукціони).
6.4.3.2.6. Проведення публічних лекцій тощо.
6.4.3.2.7. Надання у тимчасове користування окремих кімнат для проведення різних культурних заходів.
6.4.3.2.8. Доходи, одержані від кіно- та відеозйомок.
6.4.3.2.9. Інші власні надходження Музею.
6.4.4. Благодійні внески, гранти, дарунки, всі види добровільної та безоплатної допомоги, внески від спонсорів та меценатів.
6.4.5. Кошти або майно, які надходять від надання Музеєм інших платних послуг.
6.4.6. Інші джерела, не заборонені законодавством.
6.5. Відносини Музею з іншими юридичними та фізичними особами здійснюються на основі договорів.
6.6. Фінансування Музею здійснюється на підставі затвердженого кошторису.
6.7. Музей самостійно здійснює оперативний облік, веде статистичну звітність та подає їх органам, уповноваженим здійснювати контроль за відповідними напрямами діяльності Музею, у визначеному законодавством порядку.
6.8. Власні надходження Музею використовуються відповідно до чинного законодавства України.
6.9. Музей провадить зовнішньоекономічну діяльність у відповідності до чинного законодавства України.
6.10. Музей користується землею та іншими природними ресурсами відповідно мети своєї діяльності та чинного законодавства.
6.11. Збитки, завдані Музею в результаті порушення його майнових та юридичних прав фізичними і юридичними особами, відшкодовуються Музею за рішенням суду.
6.12. Музей фінансується за рахунок коштів бюджету Овруцької міської ради, субвенції з Державного бюджету, благодійних внесків фізичних та юридичних осіб, інших джерел, не заборонених законодавством України.
6.13. Додатковими джерелами формування коштів є:
6.13.1. Плата за відвідування музею і виставок.
6.13.2. Кошти, одержані за науково-дослідні та інші види робіт, які виконує Музей на замовлення підприємств, установ, організацій, об’єднань громадян.
6.13.3. Надходження від реалізації сувенірної продукції, видавничої діяльності, плата за кіно – і фотозйомки.
6.13.4. Інші джерела, не заборонені чинним законодавством.
6.14. Кошти, отримані музеєм з додаткових джерел фінансування, використовуються для провадження діяльності, передбаченої Статутом
6.15. Музей обслуговується централізованою бухгалтерією відділу культури і туризму Овруцької міської ради згідно чинного законодавства.
- МУЗЕЙНИЙ ФОНД
- Формування музейного фонду здійснюється шляхом:
7.1.1. Придбання за рахунок коштів місцевого, державного бюджету, державних фондів та за рахунок власних коштів Музею.
7.1.2. Безоплатної передачі Музею предметів та пам’яток юридичними та фізичними особами.
7.1.3. Передачі Музею у встановленому законом порядку знахідок, виявлених під час археологічних, етнографічних, науково-природничих та інших експедицій, будівельних, ремонтних або реставраційних робіт, у тому числі дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та скарбів.
7.1.4. Передачі музею експонатів, що перебували у складі майна, конфіскованого згідно із законодавством.
7.1.5. Речей, вилучених на митницях.
7.1.6. Поповнення музейного зібрання іншими способами, що не суперечать законодавству України.
7.2. Музейний фонд складається з державної та недержавної частини.
7.3. До державної частини Музейного фонду України належать музейні предмети, музейні зібрання, що є державною власністю, зберігаються у державних музеях, у тому числі такі предмети і зібранні, що зберігаються в музеях, які належать до сфери управління місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також у музеях, створених при установах, організаціях, підприємствах і навчальних закладах державної та комунальної форми власності чи у їх складі.
7.4. Музейні предмети і музейні колекції, що знаходяться в музеях, переданих державою до комунальної власності, є державною власністю і належать до державної частини Музейного фонду.
7.5. Музейні предмети і музейні колекції, що належать до державної частини Музейного фонду, не можуть бути предметом застави і не підлягають відчуженню, за винятком обміну на інші музейні предмети та музейні колекції. Рішення про обмін музейних предметів і музейних колекцій, що належать до державної частини Музейного фонду, приймається профільним міністерством у галузі культури.
7.6. Пам’ятки, що належать до державної частини Музейного фонду підлягають обліку.
7.7. Порядок обліку, охорони, зберігання, консервації, реставрації музейного зібрання та окремих пам’яток, що належать до державної частини Музейного фонду, визначається інструкцією, затвердженою Мінкультури.
7.8. Віднесення пам’яток до державної частини Музейного фонду провадиться за рішенням фондово-закупівельної комісії Музею, що приймається на підставі результатів експертизи їх культурної та музейної цінності.
7.9. Музейні предмети і музейні колекції вважаються такими, що включені до Музейного фонду, з дня їх реєстрації у фондово-обліковій документації Музею.
7.10. Не підлягають роздержавленню і приватизації:
7.10.1. Твори і предмети національної та світової культури, придбані Музеєм шляхом купівлі або подаровані йому.
7.10.2. Музейні, бібліотечні, архівні фонди.
- 8. ПОВНОВАЖЕННЯ ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ
8.1. Працівники Музею мають право брати участь в управлінні Музеєм через загальні збори трудового колективу, професійні спілки, які діють у трудовому колективі, інші органи, уповноважені трудовим колективом на представництво, вносити пропозиції щодо поліпшення роботи Музею, а також з питань соціально-культурного і побутового обслуговування.
8.2. Музей зобов’язаний створювати умови, які б забезпечували участь працівників у його управлінні.
8.3. Трудовий колектив Музею складається з усіх працівників, які своєю працею беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди) або інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Музеєм.
8.4. До складу органів, через які трудовий колектив реалізує своє право на участь в управлінні Музеєм, не може обиратися Директор. Повноваження цих органів визначаються законодавством України.
8.5. Мінімальна заробітна плата працівників не може бути нижчою від встановленого законодавством мінімального розміру заробітної плати.
8.6. Умови оплати праці та матеріального забезпечення керівника Музею визначаються в контракті з керівником.
8.7. Працівники Музею провадять свою діяльність відповідно до Статуту, колективного договору та посадових інструкцій згідно з законодавством.
8.8. Працівники Музею мають право на:
8.8.1. Діяльність відповідно до фаху та кваліфікації.
8.8.2. Захист у судовому порядку права інтелектуальної власності на результати наукової діяльності в галузі музейної справи.
8.8.3. Безкоштовне користування довідково-інформаційною, бібліотечною і архівною базами музеїв України та відвідування музейних закладів.
8.8.4. Участь у науково-дослідній роботі музеїв, у конференціях, семінарах, наукових читаннях.
8.8.5. Підвищення кваліфікації, перепідготовку, вільний вибір програми, форм навчання.
8.8.6. Грошову винагороду за сумлінну працю та зразкове виконання трудових обов’язків і матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі та порядку, що встановлюються Кабінетом Міністрів України та в межах кошторисних призначень.
8.8.8. Вимагати від юридичних і фізичних осіб припинення дій, що загрожують збереженню пам’яток.
8.9. В Музеї можуть діяти органи самоврядування відповідно до Закону України “Про музеї та музейну справу”.
- МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ МУЗЕЮ
- Музей може приймати участь у міжнародному культурному співробітництві в галузі музейної справи на основі багатосторонніх га двосторонніх угод.
- Участь Музею у міжнародному культурному співробітництві здійснюється у встановленому порядку шляхом:
9.2.1. Проведення спільних наукових досліджень на основі розробки, реалізації міжнародних наукових програм.
9,2.2. Здійснення взаємного обміну музейною інформацією, виставками, вивчення міжнародного досвіду організації музейної справи.
9.2.3. Проведення міжнародних конференцій, конгресів, симпозіумів, виставок та участі в них.
9.2.4. Організації спільної підготовки музейних працівників, розвитку видавничої діяльності.
9.2.5. Здійснення іншої спільної діяльності відповідно до угод, якщо вона не суперечить законодавству України та міжнародним договорам України.
- ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ
10.1. Припинення діяльності Музею здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації – за рішенням Засновника, а у випадках, передбачених законодавством України, – за рішенням суду або відповідних органів державної влади.
10.2. У разі припинення діяльності Музею (ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) усі активи передаються одній або кільком неприбутковим комунальним організаціям відповідного виду або зараховуються до доходу міського бюджету.
10.3. Ліквідація Музею здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється Засновником або за рішенням суду.
10.4. Порядок і строки проведення ліквідації, а також строк для пред’явлення вимог кредиторами, що не може бути меншим, ніж два місяці з дня опублікування рішення про ліквідацію, визначаються органом, який прийняв рішення про ліквідацію.
10.5. Ліквідаційна комісія розміщує у друкованих засобах масової інформації повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї, а наявних (відомих) кредиторів повідомляє особисто у письмовій формі у визначені законодавством України строки.
10.6. Одночасно ліквідаційна комісія вживає усіх необхідних заходів зі стягнення дебіторської заборгованості Музею.
10.7. З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження з управління Музею. Ліквідаційна комісія складає ліквідаційний баланс та подає його органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством України порядку.
10.8. Ліквідаційна комісія виступає у суді від імені закладу, що ліквідується.
10.9. Черговість та порядок задоволення вимог кредиторів визначаються відповідно до законодавства України.
10.10. Працівникам Музею, які звільняються у зв’язку з його реорганізацією чи ліквідацією, гарантується дотримання їх прав та інтересів відповідно до законодавства України про працю.
10.11. У разі ліквідації Музею порядок подальшого використання його зібрань визначають Засновники за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері культури.
10.12. Музей вважається таким, що припинив свою діяльність, із дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.
- ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
- Умови та види діяльності Музею, його права та можливості, які не відображені в Статуті Музею, визначаються згідно з Конституцією України та діючим законодавством України.
- Зміни та доповнення до цього Статуту вносяться Засновником на підставі клопотання Директора, Органу управління або інших уповноважених осіб.
- Зміни та доповнення, внесені до цього Статуту, є його невід’ємною частиною і вступають в силу з моменту їх державної реєстрації.
Секретар ради Віктор КИСІЛЬ
- 17.11.2022
- 111 просмотров