Роз’яснення щодо поняття самоізоляція та госпіталізація

Прийняті  постановою КМУ № 211 нові норми обмежувальних заходів викликали безліч запитань. Тому надаємо роз’яснення щодо поняття самоізоляція та госпіталізація. Повний текст постанови можна прочитати на офіційному сайті уряду за посиланням https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-postanovi-kabinetu-ministriv-ukrm020420ayini-vid-11-bereznya-2020-r-211

Самоізоляція – це утримання від контакту з інфікованими для того, щоб зменшити ризики поширення хвороби. Вона передбачає уникнення тісних контактів з іншими людьми – слід перебувати поряд не менше, ніж за 2 метри та не більше 15 хвилин.

Особа, яка має ознаки захворювання на COVID-19, підлягає  обов’язковому медичному огляду, за результатами якого може бути направлена на самоізоляцію.

Особами, які потребують самоізоляції, є:

  • особи, які мали контакт з хворим на COVID-19, крім осіб, які перебували у засобах індивідуального захисту у зв’язку з виконанням службових обов’язків;
  • особи, щодо яких є підозра на інфікування, або особи, які хворіють на COVID-19 та не потребують госпіталізації;
  • особи, які досягли 60-річного віку, крім осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність об’єктів критичної інфраструктури.

У разі призначення зобов’язання щодо самоізоляції лікарем:

Особа має зазначити своєї місце самоізоляції, номер телефону та  короткі відомості про стан здоров’я, хронічні захворювання на час самоізоляції (за згодою особи).

За надання неправдивих відомостей особу може бути притягнуто до  адміністративної відповідальності. До кримінальної відповідальності, якщо дії  особи призвели до тяжких наслідків, в тому числі смерті третіх осіб. У невідкладних станах, особа яка перебуває на самоізоляції, звертається за екстреною медичною допомогою.

Самоізоляція, якщо ви живете самі.

Про ваше рішення про самоізоляцію мають знати родичі або ж знайомі. Треба тримати телефонний зв’язок із кимось, хто зможе у разі потреби до вас прийти. Подумайте про резерв їжі та води. У разі необхідності речі та продукти вам можуть залишати під дверима квартири родичі чи знайомі.

 Як самоізолюватися, якщо ви живете не самі?

Треба ізолюватися в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. По можливості варто користуватися окремою ванною та туалетом, а також окремо харчуватися. Обов’язково треба стежити за гігієною: часто і правильно мити руки з милом, проводити вологе прибирання. Якщо у вас є симптоми застуди – використовувати одноразові серветки та хустинки. Якщо необхідно контактувати з людьми, обов’язково одягати медичну маску, не забувати її змінювати. Якщо у вас є домашні улюбленці, варто теж мінімізувати з ними контакт.

Як довго треба бути на самоізоляції?

Самоізоляція повинна тривати не менше ніж 14 днів відтоді, як виникла причина ізоляції, тобто подорож, контакт з хворими.

 Обов’язковій госпіталізації до обсерваторів (ізоляторів) підлягають:

  • особи, які заявили про добровільну госпіталізацію до обсерватора (ізолятора) у зв’язку з неможливістю дотримання вимог самоізоляції.
  • особи, які двічі порушили умови самоізоляції.
  • особи, які мали контакт із хворими або мають ознаки інфікування COVID-19 та відмовляються від медичного обстеження, за направленням лікуючого лікаря.
  • особи, які здійснюють перетин державного кордону (крім осіб, які є працівниками дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей; водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою).
  • особи, які в’їжджають з тимчасово окупованих територій.

Строк обсервації становить 14 днів.

Діти, які не досягли 12 років, підлягають госпіталізації до обсерватора (ізолятора) разом з одним із батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, інших осіб відповідно до закону.

 

Источник: http://ovruch.in.ua/2020/04/10/roz-yasnennya-shhodo-ponyattya-samoizolyatsiya-ta-gospitalizatsiya/

  • 10.04.2020
  • 121 просмотр