- Главная
- Міська рада
- Сільськогосподарським підприємствам про застосування пестицидів та агрохімікатів.
Сільськогосподарським підприємствам про застосування пестицидів та агрохімікатів.
Овруцьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області попереджає, що при неправильному застосуванні пестицидів можна завдати значної шкоди не тільки навколишньому середовищу, а й здоров’ю людини. При роботі з засобами захисту рослин необхідно неухильно дотримуватись правил безпеки.
Персональну відповідальність за дотриманням законодавства при роботі з пестицидами несе керівник господарства.
Асортимент, засоби, сфера застосування пестицидів, норми, кратність обробок повинні відповідати «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні» і Доповненнями до нього.
Обробка рослин та інших об’єктів повинна здійснюватись суворо за показаннями з обов’язковим врахуванням економічного порогу шкідливості (ЕПШ), ступеню розвитку хвороб рослин і бур’янів, а також прогнозу погоди.
Використання пестицидів в окремих галузях народного господарства повинно здійснюватись у відповідності з державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», «Державні санітарні правила авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України».
До всіх видів робіт, пов’язаних із застосуванням пестицидів, робітники повинні допускатися по наряду при наявності допуску та посвідчення на право роботи з пестицидами і медичної книжки встановленого зразка.
Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранні ранкові і вечірні години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні з температурою навколишнього повітря нижче + 10 оС.
Завчасно, але не менше ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарств сповіщає населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів. У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляться повинні бути встановлені попереджувальні написи.
У зоні роботи з пестицидами необхідно обладнати місця для відпочинку і приймання їжі, які забезпечуються бачками з питною водою, рукомийником і медичною аптечкою. Це місце повинно розташовуватися не ближче 200м від меж застосування пестицидів.
Зона санітарного розриву від населених пунктів , тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при штанговому обприскуванні повинна бути не менше 300 м., вентиляторному -500 м. при авіаційному 1000 м.
Під час виконання робіт по застосуванню ЗЗР потрібно звернути особливу увагу по недопущенню загибелі медоносних бджіл . Адміністрація господарства попереджає пасічників не пізніше ніж за три доби до початку обробки в радіусі 10 км розміщення пасік, при цьому повідомляє точну дату обробки, територію і культури, що будуть оброблятися, назву препарату і методи його застосування, ступень і строки дії токсичності препарату і вказівку щодо строку ізолювання бджіл.
Тривалість роботи з пестицидами І і ІІ класу небезпеки не повинна перевищувати 4 год. з іншими – 6 год. на добу з доробкою іншої частини робочого дня на операціях не пов’язаних із застосуванням пестицидів.
До роботи з пестицидами не допускаються особи, що не досягли
18 років, вагітні і жінки, що годують, а також особи, що мають медичні протипоказання.
Особи, що контактують із пестицидами зобов’язані використовувати засоби індивідуального захисту: спецодяг, спецвзуття, рукавиці, захисні окуляри, респіратори або протигази.
Під час роботи з засобами захисту рослин забороняється курити, вживати алкоголь та їжу.
Порушення Законів України «Про захист рослин», «Про пестициди і агрохімікати», «Про бджільництво» тягне за собою цивільну, дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність.
- 21.06.2018
- 175 просмотров